KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ

KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2017 Szymon Kobusiński jako jedyny fotograf w Polsce z konsekwencją buduje plany zdjęciow...KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ LISTOPAD - GRUDZIEŃ 2017

Szymon Kobusiński jako jedyny fotograf w Polsce z konsekwencją buduje plany zdjęciowe pod wodą. Jest autorem wielu cykli, sesji i rozpoznawalnych zdjęć, ale ciągle powraca do fotografii podwodnej. Dlaczego? I jak?
Artysta zaprasza zaprasza do kontemplacji obrazów rozpiętych między pozorną subtelnością i surową ekspresją.
Po listopadowej prezentacji prac w ramach Pop Up Gallery w Studio Bank, w grudniu 2017 fragmenty cyklu "Intymność" można obejrzeć w Hotelu H15 w Warszawie w Rabbithole Art Room.

Szymon Kobusiński Fot. Archiwum Studio Bank


KOBUSIŃSKI / INTYMNOŚĆ
Projekt zrealizowano w specjalnie zaaranżowanym podwodnym studiu. Ekspozycja składa się z serii 27 wielkoformatowych fotografii i wyjątkowej wideoinstalacji.
Szymon Kobusiński najsilniej koncentruje się na samym procesie odbywającym się na planie zdjęciowym, starając się uzyskać unikalny efekt już tam, a nie dopiero na etapie postprodukcji. Opiera swoją sztukę na dobrej szkole fotografii tradycyjnej i analogowej, technologii cyfrowych używając już tylko jako narzędzi pomocniczych. Dziś rzadko spotyka się te dwie metody zastosowane z taką precyzją.

Szymon Kobusiński "Intymność" Studio Bank Listopad 2017

Szymon Kobusiński "Intymność" Studio Bank Listopad 2017

Szymon Kobusiński "Intymność" Studio Bank Listopad 2017 

SZYMON KOBUSIŃSKI
Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi i członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Zrealizował wiele unikalnych projektów fotograficznych, pokazywanych na prestiżowych wystawach. Do najważniejszych należą: “Inny Świat” w Teatrze Narodowym, “Światło Życia” w Teatrze Wielkim, czy “Ocalić od zapomnienia” w Ambasadzie RP w Londynie.
Pozowały mu takie osobistości, jak Danuta Szaflarska, Roman Polański, czy Prezydent Ryszard Kaczorowski.
Za film "Metamorphosis" otrzymał II nagrodę w konkursie International Photography Awards #2014 - to jedno z najcenniejszych trofeów fotograficznych.
Film został też doceniony i nominowany do wielu innych nagród, w tym do tytułu Moving Images Photographer of the Year w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie - Lucie Awards. Intymność to najnowszy projekt artysty.

STUDIO BANK
Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy mocno wpisane w historię miasta.
Ciekawa architektura intryguje i stanowi unikatową oprawę dla zabytkowego wnętrza. Ten gmach przedwojennego Banku Polskiego jako jeden z nielicznych w Warszawie przetrwał II wojnę światową.
Ponadstuletnią bogatą historię tego miejsca widać na każdym kroku. Zachowano tu oryginalne wysokie na 7 metrów ceglane arkady i zabytkową mozaikę na posadzce. Niebanalna aranżacja, designerskie wyposażenie i klimatyczne oświetlenie nadają nowoczesny i niepowtarzalny charakter wnętrzu, które inspiruje i daje nieograniczone możliwości.
Miejsce to od lat przyciąga środowisko artystów i intelektualistów.
To właśnie tutaj swoje sesje zdjęciowe, plany filmowe, wernisaże, a także wykłady realizowali między innymi Ryszard Horowitz, Ryszard Lenczewski, Paweł Edelman, Arkadiusz Tomiak, Danuta Szaflarska, Ewa Ewart, czy zdobywca 2 Oscarów Neil Corbould.

Studio Bank Warszawa

Studio Bank Warszawa

Studio Bank Warszawa

POP UP GALLERY
Ideą Pop Up Gallery w Studio Bank jest organizowanie kilkudniowych wydarzeń kulturalnych - wystaw połączonych z uroczystym wernisażem i sprzedażą sztuki.
W ramach jednego cyklu Pop Up Gallery poza wernisażem odbywają się liczne spotkania tematyczne i warsztaty coachingowe, stąd wybór oryginalnej przestrzeni na mapie Warszawy - Studio Bank, w której sztuka prezentuje się idealnie, a niebanalna architektura wnętrza i twórcza atmosfera działają inspirująco. W ramach dotychczasowych wydarzeń Pop Up Gallery bohaterami wydarzeń byli wybitni artyści Tomasz Tomaszewski, Tomek i Mateusz Sikora, Krystyna Nowakowska, Marcin Rząsa i Paweł Pierściński.

Studio Bank PopUp Gallery

Studio Bank PopUp Gallery


Więcej informacji:
Studio Bank Warszawa, ul. Daniłowiczowska 18B
www.studiobank.pl / www.facebook.com/StudioBank
www.szymonkobusinski.com / www.facebook.com/SzymonKobusinskiPhotography

Źródło: materiały prasowe


You Might Also Like

0 komentarze

'

'

CYTAT TYGODNIA:

"Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca" Ryszard Kapuściński

'

'

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

'

'

ARTYKUŁY NASZYCH PARTNERÓW :

'

'

PARTNERZY

>
3