HUELVA, HISZPAŃSKA STOLICA GASTRONOMII 2017

Jednym z powodów, który popycha nas zawsze do podróżowania, jest dobra kuchnia. Tak więc, jeżeli planujesz wyskoczyć do Hiszpanii, w tym ...


Jednym z powodów, który popycha nas zawsze do podróżowania, jest dobra kuchnia. Tak więc, jeżeli planujesz wyskoczyć do Hiszpanii, w tym roku musisz wybrać stolicę Costa de la Luz, Huelvę, w Andaluzji, która w 2017 roku staje się Hiszpańską Stolicą Gastronomii. Teraz, kiedy już wiesz to wszystko, rzuć okiem na powyższy obrazek. Zachęca, nieprawdaż?

Miejskie inicjatywy artystyczne, gastronomiczny pociąg turystyczny, rajd fotograficzny „Tasting Huelva”, warsztaty gastronomiczne „Gotuje dla ciebie szef kuchni”, tygodnie tematyczne poświęcone lokalnym produktom, pakiety turystyczne takie jak „Dzisiaj jemy Huelvę” (wraz z zakwaterowaniem, posiłkiem i zwiedzaniem miasta)... Będzie mnóstwo atrakcji z powodu tego mianowania.


Ponadto Huelva będzie centrum imprez takich jak Międzynarodowy Konkurs Win i Alkoholi Spirytusowych 2017, VIII Degustacja Oliwy z Oliwek z Pierwszego Tłoczenia, czy też Kongres Haute Cuisine w Miniaturze „Minimal”.


Trzy najwybitniejsze produkty z Huelvy to „jamón ibérico”, biała krewetka i truskawki. Rzuć okiem na galerię zdjęć po lewej. Nie możesz stąd wyjechać, nie próbując ich. Nie możesz również zapomnieć o wielu innych, takich jak „pescaito frito” – smażona rybka (sepia, barwena, marynata, sardela...), oliwa extra virgin z Huelvy, suszony tuńczyk (mojama) z Isla Cristina, czy też wina z denominacją pochodzenia Condado de Huelva.


W restauracyjnych kartach dań znajdziesz dania takie jak małże „a la marinera”, tuńczyk gotowany w cebuli, pieczona dorada, małże typu „coquinas”, płaszczka w papryce, zupa pomidorowa, ziemniaki z sepią...


Wykorzystaj swoją wizytę w Huelvie, aby pospacerować po starym mieście i aby zrobić zakupy na jej deptakach (Concepción, Palacio...) w tradycyjnych sklepach. Możesz również wybrać się do Obszaru Naturalnego Marismas del Odiel.

Czy wiesz, że jedną z rzeczy, która czyni to miejsce niezwykłym, jest jego powiązanie z odkryciem Ameryki? Niedaleko Huelvy możesz zwiedzić klasztor la Rábida i Puerto de Palos, skąd wyruszył Krzysztof Kolumb. W rzeczywistości w tym roku obchodzona jest „525 Rocznica Spotkania Dwóch Światów” z imprezami kulturalnymi, regatami upamiętniającymi to wydarzenie, targami rzemiosła...
Czy jest więcej interesujących miejsc w prowincji? Którakolwiek ze wspaniałych plaż Costa de la Luz, Park Narodowy Doñana, czy też Sierra de Aracena y Picos de Aroche.

Na stronie internetowej http://www.huelvacapitalgastronomica.com/ możesz znaleźć najbardziej typowe przepisy z Huelvy, wszystkie organizowane imprezy i spis restauracji, do których możesz pójść.

Źródło: Turespaña

You Might Also Like

0 komentarze

'

'

CYTAT TYGODNIA:

"Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca" Ryszard Kapuściński

'

'

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

'

'

ARTYKUŁY NASZYCH PARTNERÓW :

'

'

PARTNERZY

>
3